NAVRCHOLU.cz

Díky, tati! Den otců letos připadá na 17.6.

Hlavní stránka / Články / Díky, tati! Den otců letos připadá na 17.6.

13.6.2017

Díky, tati! Den otců letos připadá na 17.6. Je to zhruba měsíc, co jsme přáli maminkám k jejich svátku. Třetí červnovou neděli slaví svůj svátek všichni tatínkové! Můžeš mu namalovat obrázek nebo vybarvit připravenou omalovánku. Jestli rád vyrábíš, je tu nápad, jak tatínka překvapit!

Podle vzoru dětí z MŠ sv. Voršily v Praze vyrábíme POHÁR PRO TATÍNKA. Co všechno potřebuješ? Není toho mnoho: 2 papírové kelímky na nápoje (mohou být i plastové, ale s papírovými se lépe pracuje), barevné papíry, nůžky a lepidlo.

Postup je jednoduchý: nejprve slepíme kelímky dnem k sobě (viz obrázek 1), poté přeložíme barevný papír a na hřbetové straně vystřihneme 2x tvar srdíčka podle obr. 2. Srdíčka pak přilepíme k poháru tak, jak je to znázorněno na obrázku číslo 3 - v případě práce s plastovými kelímky je lepší místo lepidla použít oboustrannou lepenku. A pohár je hotový. Teď už jen ozdobit podle vlastní fantazie. Pro výrobu ozdob můžeš použít barevné papíry nebo filc, ale také různé obrázky z časopisů nebo fotky.

pohár pro tatínka k svátku


Víš, že i tátové si rádi hrají? Vyzkoušej to. Vymysli si pro tatínka zábavné úkoly a připrav mu třeba společně s maminkou nebo sourozenci malou bojovku. V cíli ho pak můžeš překvapit a obdarovat svým vlastnoručně vyrobeným pohárem.

 


Omalovánka pro tatínka

 

 

Se svolením převzato z knížky Poklad srdce. Antistresové omalovánky o mateřství a rodině s biblickými verši. Ilustrace Katka Holloman. Vydala Brněnská tisková misie. V sešitovém vydání naleznete více než 20 něžných ilustrací.


svatý Josef vitrážV zemích jako je např. Itálie nebo Španělsko se Den otců tradičně slaví v den Slavnosti sv. Josefa. Na našem webu si můžete stáhnout šablonu pro vymalování nebo výrobu vitráže s obrázkem sv. Josefa anebo i další šablony s křestními patrony vašich tatínků - ke stažení v kalendáři.

Autor: GaS  |  Štítky: články, den otců, hry, rodina, tvoření, vyrábění  |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému
Sdílet na Facebook
Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.